تایید و ابلاغ صلاحیت چند وکیل که جهت تمشیت امور وکلا نامزد شده‌اند و سپس اعزام بلادرنگ مامور ارسال مراسلات فوری عدلیه عالی جهت اطلاع نظر عدول از تایید صلاحیت قبلی مبتنی بر سیاق سابق و رویه احسن نبوده و مقرون به صواب نمی‌باشد.
نه اسب جرم و جنایت این وکلا آنقدر تیزپا بوده که یک روز بعد از احراز صلاحیت آنچنان بتازد که اثم نابخشودنی از آن برتابد و صلاحیت تایید شده دیروز را مخدوش نماید و نه اینکه وحی منزلی بر تارک محکمه عالی ابلاغ شده است که موجب‌ شرعی عدول از قاعده فراغ دادرس را فراهم نماید.
به هر تقدیر؛ هر چه بوده و هست تشخیص یکتا مرجع صالحه قانونی است که یحتمل محمل  بر نظر قضایی بوده و با صدور دادنامه اخیر متبع و لازم الرعایه خواهد بود.
الغرض اینکه: تصمیم مورخه ۹۸/۱۱/۱۹ هیات نظارت بر انتخابات کانون مرکز نشان داد و ثابت کرد که کانون‌های وکلا همواره به مر قانون عمل نموده و نافرمانی مدنی نمی کنند.
تسلیم به عدول بعد از تایید در هر صنف دیگری بود معلوم نیست چه عواقبی داشت و چگونه تحمل می شد ولی صنف وکلا با سعه ی صدر و تدبیر مصلحت اندیشانه تصمیمات ثلاثه موصوف را پذیرفتند تا خدای ناکرده فضای پرالتهاب جامعه در آستانه برپایی جشن ۴۱سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی دستخوش اقدامات ناخوشایند نشده و سبیل موج سواری معاندان جامعه وکالت فراهم نگردد. 
ولی قدر مسلم؛ پذیرش و تمکین مدبرانه هیات نظارت و وکلا در مقابل تصمیم هیات قضایی مارالبیان نباید حمل بر پذیرش عصیانگری از قانون شود. به طور قطع این حق برای هیات نظارت و نامزدهایی که خبر عدم احراز صلاحیت غیر مستدل آن‌ها ساعتی بعد از ابلاغ تایید صلاحیت مدلل آن‌ها ارسال شده است بوجود آمده که مبانی دادنامه های استنادی و‌ نظریات بعدی مترتب بر آن را  از طریق وجدان عمومی و مراجع‌ ذیصلاح به بوته نقد کشیده و به قضاوت عمومی واگذارند.
خوشبختانه اینکه شاخص ترین اشخاص رد صلاحیت شده اتفاقا شاخص ترین معلمان دانشگاه‌های معتبر ایران با کرور کرور دانشجو می‌باشند که یقینا کلاس درس  زنگ انشای مدرسه حقوق در ابتدای نیم سال دوم تحصیلی را با موضوع؛ زمستان سرد انتخابات کانون خود را چگونه گذراندید؛ آغاز خواهند کرد. استنباط و انشاهای حقوق دانان و حقوق خوانان از این نحوه رسیدگی به صلاحیت‎‌ها دیدنی و شنیدنی خواهد بود.
ان‌شا الله معلمین معظمی که در کسوت قضاوت به نهج پیش گفته صلاحیت‌ها را تایید و‌ سپس رد کرده اند نیز بتوانند در این خصوص پاسخ در خوری به دانشجویان خود بدهند.
علی خواجویی راد
عضو کانون وکلای کرمان ۹۸/۱۱/۲۰