دستورالعمل استفاده از سامانه پیام رسان ابلاغ الکترونیک

این سامانه در راستای ارسال سریع، ایمن و آسان مکاتبات اداری به اعضای کانون وکلای دادگستری طراحی و راه اندازی شده است. برای ورود به این سامانه کافی است در صفحه آغازین کد ملی خود را وارد نمایید و روی گزینه ادامه کلیک کنید تا پیامکی حاوی رمز عبور موقت برای شما ارسال شود.

این رمز موقت طی یک هفته پس از وصول آن دارای اعتبار خواهد بود و در صورتی که به هر دلیلی نیاز به رمز جدید داشتید میتوانید پس از درج کد ملی گزینه دریافت رمز موقت جدید ذیل صفحه را تیک دار نمایید تا رمز جدیدی برایتان ارسال شود.

در صفحه بعدی رمز موقت از شما در خواست میشود و پس از درج آن میتوانید روی دکمه ورود کلیک نمایید تا وارد سامانه شوید.

در بالاترین بخش صفحه اصلی این سامانه عکس و نام شما در کنار کادر جستجو و گزینه فیلتر قرار گرفته است و در ذیل آن پس از متن توضیحی، پیام های شما از جدید به قدیمی چینش میگردد.

بخش آغازین و بالایی هر پیام با اطلاعاتی همچون عنوان پیام، تاریخ ارسال، واحد ارسال کننده پیام در کانون و طبقه بندی آن به نظر شما خواهد رسید و در بخش میانی پیام ها هم مهلت اقدام موضوع پیام به صورت ثانیه شمار معکوس قابل رؤیت است.

در انتهای هر پیام یک دکمه با عنوان مشاهده پیام وجود دارد که بمحض کلیک روی آن وضعیت پیام به مشاهده شده تغییر یافته و زمان دقیق آن نیز در سامانه ذخیره میگردد. پس از کلیک روی گزینه مشاهده پیام خلاصه متن و محتوای پیام را خواهید دید و با کلیک بر روی دکمه سه نقطه تمامی محتوا بصورت کامل برای شما ظاهر میگردد. ضمناً در صورتی که پیام شامل فایل پیوست باشد میتوانید با کلیک بر روی دکمه دانلود که در سمت چپ و پایین هر پیام قرار گرفته آن را دریافت نمایید.

پیام های خوانده شده بصورت خودکار به انتهای لیست پیامها منتقل خواهند شد و پیام های جدید تر با اولویت در ابتدای لیست قرار خواهند گرفت.

در صورتی که نیاز به جستجو و یافتن یک پیام در لیست پیام های خود را دارید میتوانید با وارد نمودن بخشی از محتوای نامه شامل متن آن، واحد ارسال کننده و یا تاریخ ارسال آن دستور جستجو داده و نتایج را به صورت آنی در زیر صفحه مشاهده فرمایید. در کنار کادر جستجو هم دکمه ای برای فیلتر نمودن لیست پیامها وجود دارد که با کلیک بر روی آن و اعمال فیلتر های موجود میتوانید لیست پیام های خود را گزینشی و محدود نمایید.

 

سامانه هوشمند جستجوی اعضاء

همانطور که از نام این سامانه پیداست برای استفاده از آن نیاز به آموزش خاصی نخواهید داشت و بمحض ورود به صفحه اصلی این سامانه علاوه بر نشان کانون وکلای دادگستری با یک کادر عریض مواجه خواهید شد که آماده دریافت دستورات شماست.

کافیست تمام یا بخشی از نام و نام خانوادگی ، نشانی ، شماره تماس و یا شماره پروانه فرد مورد نظر خود را در کادر مربوطه وارد نمایید و دکمه جستجو(اینتر) را بفشارید تا پس از بررسی پایگاه داده و تطبیق فیلتر شما نتایج جستجو برای شما به نمایش درآید.

در صفحه نتایج جستجو لیستی از اطلاعات اعضای کانون وکلای دادگستری را که مرتبط با عبارت وارد شده توسط شما میباشد مشاهده خواهید نمود. در این لیست اطلاعاتی همچون نام و تصویر اشخاص، شماره پروانه، تلفن همراه و محل اشتغال ایشان قابل نمایش است. کمی پایین تر از محل اشتغال افراد و کنار کادر تصویر هم برچسب هایی نمایانگر وضعیت افراد و نیز وکیل یا کارآموز بود ایشان خواهد بود.

در صورتی که فرد مورد نظر خود را در لیست نمایش داده شده یافتید و نیاز به اطلاعات تکمیلی او همچون وضعیت تمدید پروانه یا نشانی محل اشتغال و تلفن ثابت او داشتید با کلیک بر روی دکمه ای که به شکل سه نقطه است میتوانید آن اطلاعات را فرا بخوانید.