نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کانون وکلای دادگستری کرمان می‌تواند با توجه به ظرفیتی که دارد بازوی نمایندگان مجلس در امر تخصصی قانون‌گذاری باشد.

 

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، محمدرضا پورابراهیمی، با حضور در کانون وکلای دادگستری کرمان، ضمن تبریک به منتخبین پنجمین دوره هیأت مدیره کانون وکلا بیان کرد: خوشبختانه در این دوره نیز نیروهای زبده و موثری به عنوان اعضای هیأت مدیره انتخاب شده‌اند و وکلای کانون به این بلوغ فکری رسیده‌اند که بتوانند نسبت به بهترین انتخاب اقدام کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از آنجا که وکیل به بدنه عملیات ورود و بر مشکلات و پرونده‌های مردم تمرکز می‌کند کانون وکلای دادگستری کرمان می‌تواند با توجه به ظرفیتی که دارد بازوی نمایندگان مجلس در امر تخصصی قانون‌گذاری باشد و مواردی مانند قانون وکالت که به شکل عام در مجلس مطرح است و یا قوانین خاصی که نمایندگان پیش از طرح آن باید از جانب وکلا توصیه‌های لازم را اخذ نمایند در قالب همکاری فی ما بین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و کانون وکلا صورت پذیرد.

وی یادآور شد: وکلا به عنوان وکیل خاص و نمایندگان مجلس به عنوان وکیل عام باید برای دفاع از حقوق شهروندان استقلال داشته باشند و برخی موضوعات از جمله آئین نامه ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه با پیگیری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قابل حل است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان از سوی وکلای کانون به مراجعینی که بضاعت مالی ندارند تأکید و بیان کرد: بسیاری از مردم با راهنمایی اندک می‌توانند مشکلات خود را حل کنند و از این طریق هم روند دادرسی‌ کوتاه می‌گردد و هم کمک وکلا شامل حال مردم محروم و آسیب‌دیده خواهد شد.