رئیس کل دادگستری استان کرمان در دیدار با اعضای هیأت مدیره کانون وکلا اجرا و تحقق عدالت را منوط به تعامل سازنده دستگاه قضایی و نهاد وکالت دانست.

 

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، یدالله موحد ضمن تبریک به اعضای هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری کرمان و حسن اعتمادی که جامعه وکلای استان به اعضای منتخب داشته‌اند، بیان کرد: این مسئله بسیار حائز اهمیت است که در صنف خود و مجموعه‌ای که مشغول به فعالیت هستید مورد اعتماد می‌باشید که نشان از خدمت و حسن سابقه شما دارد چرا که اعتماد هیچگاه بدون دلیل به دست نمی‌آید.

موحد اذعان نمود: امید داریم یکی از توفیقات اعضای این دوره هیأت مدیره، برقراری تعامل مثبت بین قضات و وکلا باشد و بسترها و چارچوب‌هایی به صورت مشترک و در فضای رسمی در جهت ارتقای عدالت به عنوان هدف مشترک هر دو نهاد به کار گرفته شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان به افتتاح اتاق ویژه وکلا در دادسرا اشاره و عنوان کرد: این فضا برای استراحت در اختیار وکلا قرار گرفته است و نباید به مکانی انتفاعی تبدیل و موکلی در این مکان از سوی وکلا پذیرفته شود.

وی تصریح کرد: بعد از سال‌های سال، راه اختصاصی و اتاق ویژه برای وکلا در دادگستری در نظر گرفته شده و این نشان‌دهنده پیشرفت در زمینه تعامل با مراجع قضائی است و انتظار می‌رود در این دوره هیأت مدیره قدم‌های جدیدتری در این راستا با توجه به سلامت کار برداشته شود. 

عالی‌ترین مقام قضائی در استان با تأکید بر اینکه رعایت نظام نامه ورود وکلا و کارآموزان به مجتمع قضایی 22 بهمن از سوی وکلا سبب دلگرمی مسئولین قضائی خواهد شد و فرایند همکاری متقابل ادامه خواهد یافت و زمینه‌ساز کارهای مشترک بعدی در زمینه‌های مختلف اعم از رفاهی، علمی و غیره خواهد شد.

موحد با مذموم شمردن تعمیم‌ها و عمل کردن به صورت استقرایی بیان داشت: اگر تعدادی در یک نهاد دچار تخلف شدند نباید آن را به همه اعضای آن نهاد تعمیم داد چرا که وکالت و دستگاه قضا مکمل یکدیگر بوده و باید از هر لحاظ بین وکلا و قضات همسویی وجود داشته باشد و جايگاه و منزلت هر دو رعايت شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در پایان به روند ساخت مجتمع قضایی در مجتمع شهید باهنر اشاره و عنوان کرد: افتتاح این ساختمان می‌تواند ترددهای موجود در دادگاه‌ها و ترافیک ارباب رجوع را در مراجع قضایی کاهش دهد.