اتاق و درب ورودی اختصاصی وکلا دقایقی پیش با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمان، دادستان، معاونین، رئیس مجتمع قضائی 22 بهمن، رئیس و اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان افتتاح شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان صبح امروز در آیین افتتاح درب ورودی و اتاق ویژه وکلا با اشاره به تحولات و اقدامات مفید و اثر بخش به وجود آمده در هیأت مدیره دوره چهارم کانون وکلای دادگستری کرمان بیان کرد: کارهای مفید و ماندگاری در این دوره هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری انجام شد و اگر اختلاف دیدگاه و نظری هم وجود داشته با جلسات مشترک و هم‌اندیشی در جهت رفع آن‌ها اقدام شده است.

موحد افزود: افتتاح این اتاق در مجتمع قضائی 22 بهمن و دادسرا، سنگ بنای پسندیده‌ای است که اگر در عمل به خوبی از آن استفاده نشود به تجربه تلخی تبدیل خواهد شد و اگر تجربه شیرینی باشد انگیزه‌ای برای کارهای بیشتر فراهم می‌کند تا هر چه بیشتر حرمت و شأن وکلا در نظر گرفته شود.

عالی‌ترین مقام قضائی در استان تأکید نمود: باید به گونه‌ای عمل شود که این تفکر مناسب، انعکاس منفی به دنبال نداشته باشد.

رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان نیز ضمن تشکر از دادستان محترم عمومی و انقلاب کرمان اظهار نمود: خوشبختانه با همکاری و تعامل موثر مسئولین محترم قضایی استان، گام اساسی و بنیادینی در جهت حفظ شأن و جایگاه وکلای محترم دادگستری از طریق تعیین مکان ویژه و اختصاصی جهت حضور و استراحت به هنگام مراجعه به دادسرا و مجتمع قضائی 22 بهمن برداشته شده است.

وی افزود: مطابق توافق صورت پذیرفته با دادستان محترم کرمان و شیوه‌نامه‌ای که تهیه شده از این به بعد وکلا می‌توانند با کارت تردد از ورودی ویژه وارد مجتمع شده و تلفن همراه خویش را نیز استفاده نمایند و این امر مشروط به رعایت نظام‌نامه‌ای است که پیش از این به وکلا ابلاغ شده و همان ضوابط در مجتمع قضائی 22 بهمن نیز لازم‌الرعایه است.

شعبانی ادامه داد: لازم است وکلا و کارآموزان محترم از اتاق وکلا صرفاً برای استراحت و جلوس در بین اوقات دادرسی یا فواصل تحقیقات مقدماتی اعم از ارسال پرونده از کلانتری به مجتمع قضائی استفاده نمایند و مراجعه موکلین و ارباب رجوع و انجام امور مربوط به آن‌ها اعم از مشاوره، تنظیم وکالتنامه و غیره در این محل ممنوع است.

وی در پایان بیان داشت: رعایت شیوه‌نامه و دستورالعمل قبلی منجر به استمرار خدمات رسانی و ایجاد زمینه مناسب جهت افزایش خدمات و ارتقاء شأن همکاران خواهد بود.