رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان بیان کرد: دفاع از مظلوم و عدالت رسالت اصلی یک وکیل است و مفتخر هستیم که برخی از مدافعان دیرینه دیروز، وکیل مدافعان امروز هستند.

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، مجید شعبانی در همایش دفاع از حق از جبهه تا محکمه که با حضور جمعی از وکلای ایثارگر در محل سالن اجتماعات کانون برگزار شد بیان کرد: هفته دفاع مقدس دلالت بر رشادت و بزرگ مردی‌های دلیرمردان این کشور در برابر دشمنان این مرز و بوم دارد و همانگونه که خداوند می‌فرماید: «الذین آمنوا و جاهدوا فی سبیل الله بااموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون» جایگاه بزرگ و والایی برای ایثارگران متصور است و ما نیز در کانون وکلای دادگستری قدردان این افراد هستیم.

رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان اظهار داشت: حدود 20 درصد از اعضای کانون را ایثارگران و خانواده‌های آن‌ها اعم از جانبازان، ایثارگران، رزمندگان و فرزندان آن‌ها تشکیل داده و هر ساله جمعیت متنابهی از این افراد از طریق پذیرش در آزمون وکالت وارد عرصه دفاع می‌شوند.

وی افزود: جلسه حاضر متشکل از ایثارگران عضو کانون است که هیچ‌ گاه از تلاش‌های خود برای دفاع از مظلوم و حق از پای ننشستند و اکنون نیز در کسوت وکالت به دفاع از مظلومان می‌پردازند.

شعبانی به 23 اسیر نوجوان که سال‌ها در بند رژیم بعث عراق بودند اشاره و عنوان کرد: دو تن از این رزمندگان از اعضای کانون وکلای دادگستری کرمان هستند و مفتخر هستیم که مدافعان دیرینه دیروز، وکیل مدافعان امروز هستند و جوانان امروز ما باید این از خودگذشتگی و ایثار را ادامه دهند و بتوانند رهرو راه حضرت حسین‌بن علی علیه السلام باشند.

جنگ نرم در عرصه های مختلف همچنان ادامه دارد

معاون فرهنگی سپاه ثارلله نیز خاطر نشان کرد: ایثارگران که در گذشته در جهت استقرار، استمرار و استکمال نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کردند امروز نیز همچنان در سنگرهای دیگری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفای نقش می‌کنند و به دفاع از حق مظلوم می‎‌پردازند

مسلمی اذعان نمود: دشمن در سال‌های اخیر با شیوه‌های گوناگونی در صدد از میان برداشتن نظام بوده است به گونه‌ای که در دهه‌های ابتدایی با شیوه‌های نظامی کاری نتوانست از پیش ببرد و از دهه 70 به بعد شیوه‌های نرم را پیش‌رو گرفته و شبیخون فرهنگی را آغاز نموده است و از دهه دوم هفتاد فاز سیاسی را رقم زده که با الگوی مشروعیت زدایی درصدد ایجاد مشکل برای نظام بود و رهاورد فاز اول و دوم نیز منجر به بروز فتنه 88 شد که نظام را با چالش بزرگی مواجه کرد و  به جرئت می‌توان گفت هر اقدام مشابهی که امروز صورت می‌گیرد دشمن دستی در پشت پرده دارد.

وی تصریح کرد: بعد از فاز سیاسی دشمن که بی‌نتیجه ماند اتاق‌های فکر استکبار الگوهای متنوع دیگری را برای براندازی نظام در پیش گرفتند که بعضی از این الگوها شکاف ملی و جنگ اقتصادی را مد نظر داشتند و فشاری که امروز دشمن بر اساس نظرات دانشمندان خود در حال انجام دادن هستند بسیار علمی و کاربردی است و مبتنی بر علم آینده پژوهی است که یکی از این موارد طرح تحریم‌های پویا یا ویروسی و همچنین اختلاف‌افکنی است که امید است همه در هر مسئولیت و جایگاهی که هستند برای کشورمان و دین اسلام فارغ از جناح‌بندی‌ها تلاش کنند.

در ادامه، سرگرد مهدی‌پور با اشاره به فعالیت سازمان بسیج حقوقدانان مبنی بر آموزش همگانی حقوق عنوان کرد: سعی کرده‌ایم با قضات طرح هر مسئله یک حقوقدان را دنبال کنیم و امید است ایثارگران که در دوران دفاع مقدس حماسه‌های چشمگیری خلق کرده‌اند در راستای ارائه مشاوره‌های حقوقی به مردم بخصوص مستمندان نیز فعالیت‌های خداپسندانه خود را ادامه دهند.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان تاکید کرد: ما نیازمند وکلا در راستای ارائه مشاوره‌های حقوقی به مردم هستیم چرا که صف‌های طولانی مردم در دادگاه‌ها حاکی از بی‌اطلاعی آن‌ها در زمینه‌های مختلف حقوقی است.

در ادامه وکیل محمد صالحی یکی از اعضای آن 23 نفر به بیان خاطرات خود از دوران دفاع مقدس و اسارت پرداخت و پس از خواندن اشعاری در رابطه با دوران هشت ساله دفاع مقدس از سوی حامد حسین خانی شاعر بومی اهل دیار کریمان، وکلای ایثارگر با اهدای لوح و هدیه‌ای به رسم یادبود تجلیل شدند.