به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، سید مهران عالم‌زاده در دیدار با اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری استان کرمان بیان کرد: شهرداری حلقه مفقوده‌ای در زمینه مسائل حقوقی و مباحث کارشناسی در زمینه‌ وکالت دارد که درصدد هستیم برای رفع آن‌ها از همفکری و هم‌افزایی وکلا استفاده بیشتری داشته باشیم.

شهردار کرمان بیان کرد: در زمینه عوارض ویژه وکلا بر طبق قانون ورود کنید و ما نیز سعیمان بر این است که زیرساخت قانونی صحیحی را برای شهرداری رقم زنیم تا از این طریق جلوی بی‌عدالتی‌ها و نارضایتی‌ها گرفته شود و بتوانیم بر طبق قانون بر روی درآمدهایی برای شهرداری حساب کنیم.

وی تاکید کرد: شهرداری متعلق به همه است و لازم است مردم در حد توان خود با مشارکت داوطلبانه برای آبادانی شهر خود تلاش کنند

شهردار کرمان با تاکید بر ضرورت برگزاری کارگروه‌های حقوقی با حضور کارشناسان خبره و وکلا اظهار داشت:  سعی ما در این دوره بر این است که ارتباط خود را با کانون وکلا بیشتر کنیم چرا که شهر برای ما و نسل بعد از ما است و در همین شهر زندگی می‌کنیم و این همگرایی می‌تواند نتایج مطلوبی به همراه داشته باشد.

عالم زاده افزود: شهرداری با مصائب و مشکلات مالی و حقوقی متعددی درگیر است که بسیاری از آن‌ها با کمک وکلا که از بطن مردم هستند حل می‌شوند و امید است که این دیدار سرآغاز همکاری‌های مستمر بین کانون وکلا و شهرداری باشد.

لزوم ورود وکلا به انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا

وی تاکید کرد: شورای شهر از جمله نهادهای مهم و خطیر در امر سیاستگذاری و خدمت‌رسانی به عموم شهروندان در حوزه مسائل شهری است و باید نماینده‌ای از وکلا به شورای اسلامی راه پیدا کند تا از  این طریق بسیاری از مسائل حقوقی شهر حل شوند.

شهردار کرمان با بیان این که هر فرآیند که منجر به ارائه خدمات عمومی و عامه المنفعه می‌شود برای ما مطلوب و ارزشمند است، خاطرنشان کرد: همکاری و تعامل بین دستگاه ها برای ارائه خدمات مطلوب ضروری است و شوراهای اسلامی شهر و روستا لازم است حتما از تحربیات و مشورت‌های حقوقی وکلا استفاده کنند.