مجید شعبانی به نقش وکلا در تامین و تضمین حقوق شهروندی اشاره و خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات مردم و تعداد زیاد پرونده‌های موجود در مراجع قضایی ناشی از بی‌اطلاعی از قانون و جایگاه وکیل است.

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، مجید شعبانی در دیدار با اعضای کمیسیون معاضدت کانون وکلا بیان کرد: اداره معاضدت به عنوان یکی از ارکان مهم کانون وکلا و یک نهاد مستقل، وظیفه دفاع برای اجرای طرح رفع اطاله دادرسی و ارائه خدمات حقوقی رایگان به مردم را به عهده و به تضمین حقوق شهروندی توجه ویژه دارد به گونه‌ای که موجبات داشتن وکیل  برای کسانی که توانایی پرداخت حق‌الوکاله را  ندارند نیز فراهم شود.

رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان با تاکید بر اهمیت و جایگاه معاضدت به لحاظ نقشی که در ارائه خدمات حقوقی به اشخاصی که قدرت تاًدیه حق‌الوکاله را ندارند عنوان کرد: کانون وکلای دادگستری کرمان با توجه به ماده 23 قانون وکالت، خود را متعهد به انجام این ماموریت می‌داند و تلاش می‌کند بدون هیچ چشم‌داشتی این وظیفه را به بهترین شکل انجام دهد و در این راستا، خیل عظیم مراجعین از مشاوره رایگان وکلا بهره می‌برند.

این وکیل دادگستری تاکید کرد: رسانه‌ها به عنوان یکی از متولیان اصلی فرهنگ‌سازی می‌توانند به خوبی در جهت افزایش سطح آگاهی عمومی در خصوص جا انداختن فرهنگ وکالت و خدمات رایگانی که کانون‌های وکلا به مردم ارائه می‌دهند و مسائلی از این قبیل نقش‌آفرینی کنند و از این طریق بسیاری از هجمه‌هایی را که به مباحث مالی وکلا داده می‌شود خنثی گردد.

نایب رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان در این دیدار ضمن تشکر از زحمات کمیسیون معاضدت، خدمات ارائه شده از سوی کمیسبون معاضدت کرمان را مطلوب بیان نمود.

علی فیروزمند اظهار داشت: ارتقاء سطح کیفی و کمی کمیسیون معاضدت قضائی منجر به ارتقاء سطح فرهنگ مراجعه به وکیل بین مردم خواهد گردید.

در این دیدار، غلامعلی مصطفی‌زاده، رئیس کمیسیون معاضدت کانون به همراه اعضا کمیسیون ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کمیسیون و خدمات ارائه شده به بحث و تبادل نظر راجع به مسائل کمیسیون و چگونگی ارائه خدمات مطلوب از سوی کانون به مراجعین پرداختند و در نهایت با توجه به مسائل مطروحه، تصمیماتی اتخاذ گردید.