به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان، صبح امروز با حضور در دفتر رییس شورای اسلامی شهر کرمان، ضمن تبریک سال جدید، با وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

علی اکبر مشرفی در این دیدار با اظهار خرسندی از ترکیب اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان بیان کرد: خوشبختانه کانون وکلا محل گردآمدن افراد با سواد و آگاه به مسائل اجتماعی است و از آنجا که وکلا با جزئیات زندگی مردم آشنایی کامل را دارند می‌توانند در ریشه‌کن کردن و یا کاهش بسیاری از مشکلات موجود در بطن جامعه جلوگیری به عمل آورند.

مجید شعبانی نیز بیان کرد: شورای شهر از جمله نهادهای مهم و خطیر در امر سیاستگذاری و خدمت‌رسانی به عموم شهروندان در حوزه مسائل شهری را به عهده دارد و خوشبختانه همه ما شاهد تحولات موثر و سازنده شورا در شهر کرمان هستیم.

رئیس هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان به استقلال کانون وکلای دادگستری استان کرمان از سال 89 اشاره و عنوان کرد: این کانون با حضور 700 نفر وکیل و کارآموز کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر، مجموع یک هزار و 368 عضو در رده‌های مختلف حقوقی در کانون وکلای استان کرمان حضور دارند و این اعضا شامل یک هزار و 50 وکیل پایه یک و 318 نفر کارآموز است.

وی اظهار داشت: کانون وکلا به عنوان یک نهاد قانونمند و مدنی در سطح استان آمادگی کامل را برای همکاری و تعامل گسترده با شورای شهر جهت توزیع عدالت شهری و کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی و به دنبال آن، افزایش کیفیت زندگی شهروندان دارد.

وی با اشاره به نقش موثر و سازنده وکالت دادگستری جهت حفظ و استیفای حقوق قانونی مردم خاطرنشان ساخت: از آنجا که آشنایی مردم با حقوق و حق دفاع از خود بسیار محدود است لذا یکی از اقداماتی که می‌تواند در راستای جلب توجه مردم به حق دفاع، مباشران و اعمال‌کنندگان آن موثر و مفید باشد و در عین حال اهمیت و اعتبار حرفه وکالت را بالا ببرد، نامگذاری خیابان یا میدانی در نزدیکی دادگستری کرمان به نام «وکلا» است لذا مقتضی است در این راستا هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.