دادستان عمومی و انقلاب کرمان با تاکید بر ضرورت ارتقای همدلی میان قضات و وکلا بیان کرد: مستقل بودن وکلا از کانو‌ن‌های قدرت چه در حوزه قضایی و چه اجرایی وجه مشخصه و ویژگی ممتاز آن‌ها است.

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان، صبح امروز با حضور در دفتر دادستان عمومی و انقلاب کرمان، ضمن تبریک سال جدید، با ایشان دیدار و گفت‌وگو کردند.

دادخدا سالاری در این دیدار با اعلام اینکه وکلا و قضات اعضای یک خانواده هستند، تصریح کرد: متاسفانه برخی به دنبال غبار آلود کردن ارتباط قضات و وکلا نسبت به یکدیگر هستند اما دستگاه قضایی مقهور این فشارها نمی‌شود و همواره در عملکرد و مناسبات خود دید مثبتی نسبت به نهاد وکالت داشته است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان بیان کرد: دستگاه قضایی هیچ عداوت و حتی رقابتی با جامعه وکالت ندارد و جریان صحیح وکالت را نوعی متمم و مکمل برای دادرسی عادلانه در مراجع قضایی می‌داند چرا که حضور وکلا در جریان رسیدگی‌های قضایی به تحقق عدالت و دادرسی منصفانه کمک می‌کند.

وی خاطرنشان ساخت: قوه قضائیه نه تنها نمی‌خواهد هیچ محدودیتی در کار وکلا  ایجاد کند بلکه همواره به دنبال این است که از طریق هماهنگی و تعامل بهتر و بیشتر برای بهبود رویه‌ها، در نهایت به گسترش عدالت قضایی برسد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان افزود: اگر امنیت قضایی و چگونگی افکار عمومی برای ما اهمیت دارد، حضور وکیل آشنا به قوانین و متعهد به ضوابط حائز اهمیت است چرا که وقتی وکیل در کنار حکم قضایی قرار می‌گیرد، به اعتماد عمومی مردم نسبت به امر قضا و اعتبار دستگاه قضایی می‌افزاید.

وی بیان کرد: برای کاهش فاصله بین جامعه وکلا و قضات لازم است نشست‌های علمی و تخصصی به صورت فصلی برگزار شود.