در راستای آموزش‌های حقوقی به دانش‌آموزان، توسعه آموزه‌های اجتماعی و توانمندسازی حقوقی در زمینه آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، تفاهم نامه همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان و کانون وکلای دادگستری کرمان با حضور رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان، اعضای کمیسیون بانون کانون وکلا و مدیر کل آموزش و پرورش استان منعقد گردید.

 
 
به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، مجید شعبانی در ابتدای این نشست بیان کرد: امروز دانش‌آموزان ما نیازمند آگاهی و افزایش اطلاعات تخصصی هستند لذا ضروری است نهادهای تصمیم‌ساز و سیاست‌گذار به این مسئله ورود جدی داشته باشند.
 
رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان با اشاره به اینکه آموزش قوانین و ترویج حقوق شهروندی را باید از مدرسه آغاز کرد اظهار کرد: قطعاً آموزش از مهمترین اموری است که می‌تواند برای پیشگیری از بزه دیدگی اطفال و نوجوانان و بعضا بزهکاری مؤثر باشد و نقطه شروع این تفاهم‌نامه، دغدغه‌ای بود که همکاران من در کلینیک حقوق شهروندی و کمیسیون بانوان کانون وکلا در این خصوص داشتند. که از اعضای حاضر و ریاست کمیسیون تشکر میکنم.
 
وی بیان داشت: امروز در بحث فضای مجازی نیازمند آگاهی‌سازی به دانش‌آموزان و خانواده‌ها هستیم، مسائل حقوقی متعددی بر فضای مجازی مترتب است. لذا کانون وکلا در نظر دارد به ‌منظور ارتقای دانش حقوقی و آموزش حقوق شهروندی، محیط های بزهکاری و بزهدیدگی در پرتو پیشگیری رشد مدار نسبت به معرفی وکلایی که آموزش لازم را در این زمینه دیده‌اند و متخصص هستند اقدام نماید.
 
سمیه شجاعی، رئیس کمیسیون بانون کانون وکلای دادگستری کرمان در ادامه عنوان کرد: در زمینه آموز‌ش‌های حقوقی اعم از حقوق شهروندی و سایر قوانین، مخاطب نوجوان دیده نشده و ما نیاز داریم حقوقدانان به این عرصه ورود موثر داشته و آموزش و پرورش هم این زمینه را فراهم نماید
 
وی افزود: کتابی در این زمینه آماده و محتوای آن برنامه‌ریزی شده که مورد تأئید کانون وکلا نیز می‌باشد و به دنبال این هستیم در این مسیر با طرح سوالات و شبیه سازی‌ که در مرحله تدریس داریم ذهن دانش‌آموزان را با قوانین آشنا کنیم و امید است این حرکت، سرمنشأ خیری باشد تا نسلی در استان پرورش یابد که نسبت به نسل‌های پیش، قانونمند تر، مسئولیت‌پذیرتر و از لحاظ اجتماعی رشد یافته ‌تر باشد.
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز بیان داشت: مجموعه آموزش و پرورش به ظرفیت‌های موجود در کانون وکلا نیاز دارد و امیدواریم آموزش‌های موثر، بهنگام و مستمری از ناحیه آنان صورت گیرد.
 
رضا رضایی خاطر نشان کرد: استفاده حداکثری از توان و ظرفیت علمی وکلای عضو کانون وکلای دادگستری استان به منظور تحقق پیشگیری رشد مدار در مفاد این تفاهم نامه مدنظر است.
 
در پایان جلسه تفاهم نامه همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و کانون وکلای دادگستری کرمان در راستای آموزش‌های حقوقی به دانش‌آموزان، توسعه آموزه‌های اجتماعی و توانمندسازی حقوقی در زمینه آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از بزهدیدگی منعقد گردید.