به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان صبح امروز با مدیر زندان‌ شهرستان کرمان دیدار و مسائل و مشکلات وکلا جهت حضور در زندان را از نزدیک پیگیری کردند.
 
مجید شعبانی برآیند احکام کیفری منتهی به حبس، که در نهایت بایستی به اصلاح بینجامد را در عملکرد سازمان زندان‌ها دانست و بیان کرد: اگر چرخه اصلاح و درمان معیوب باشد قطعاً به چرخه تکرار جرم در جامعه منجر می‌گردد لذا لازم است زندان جنبه بازپروری و اصلاح داشته باشد.
 
رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان اظهار داشت: متأسفانه علاوه بر فقر، عدم آگاهی، برخی شهروندان را ندانسته در معرض ارتکاب جرم قرار می‌دهد لذا وکلا هم به موجب قانون و هم در راستای مسئولیت‌ اجتماعی خود، نگاه ویژه‌ای به مقوله زندانیان دارند و اگر وکلا به طور مرتب با هدف باز اجتماعی شدن زندانیان و بهبود روابط اجتماعی آنان در زندان حضور پیدا کنند قطعاً می‌توانند تأثیرگذار باشند و مجموعه کانون وکلا این آمادگی را جهت تقویت تعاملات فی مابین دارد.
 
وی افزود: از آنجا که همکاری با سازمان زندان‌ها نیز یکی از رسالت‌های اجتماعی کانون وکلا است لذا سعی کرده‌ایم به سهم خود در فعالیت‌های مرتبط با امور زندان‌ها از جمله مساعدت زندانیان غیر عمد و خانواده آن‌ها و معاضدت قضائی همکاری داشته باشیم. 
 
رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان به تجهیز اتاقی در زندان برای ملاقات وکیل با موکل در سالیان گذشته اشاره و اعنوان نمود: متأسفانه بازسازی ساختمان اداری زندان منجر به حذف این اتاق گردیده و تا کنون نیز اقدامی برای تدارک جایگزین آن صورت نگرفته و اگر در نظر گرفتن مکانی دائمی برای وکلا زمانبر و در گرو بازسازی ساختمان‌ است تقاضا داریم مکانی را به صورت موقت برای وکلا در نظر گیرید.
 
علی خواجوئی راد نایب رئیس کانون نیز به ارتباط مؤثر و سازنده‌‌ی کانون وکلای دادگستری کرمان با اداره زندان بویژه در سال‌های اخیر و خدمت رسانی به  زندانیان در زمره گروه‌های دارای اولویت و  خاص که نیازمند به خدمات حقوقی و مشاوره‌ای هستند اشاره و عنوان کرد: تسهیل امور وکلا و رعایت شأن آنان در زمان مراجعه به زندان برای ما بسیار حائز اهمیت است.
 
حجت قهرمانی فر بازرس کانون وکلای دادگستری کرمان نیز با تاکید بر اینکه رعایت محرمانگی هنگام ملاقات موکل و وکیل یک اصل است بر تسریع در اصلاح روند موجود تاکید نمود.
 
مدیر زندان شهرستان کرمان با بیان اینکه زندانیان، این قشر آسیب‌دیده و فراموش شده جامعه نیاز به حمایت همه آحاد مردم بخصوص وکلا دارند لذا از هیأت مدیره کانون وکلا درخواست کرد به منظور مشاوره و وکالت معاضدتی زندانیان نیازمند با تعیین یک روز در هفته در یک ماهه نخست و پس از آن به صورت ماهانه تعدادی از وکلای کانون در زندان صورت پذیرد.
 
 
پرناک تأکید کرد: در برنامه کارمان هست که مجدداً مکانی جهت ملاقات وکلای محترم با موکلین خود اختصاص دهیم اما در حال حاضر به دلیل بازسازی ساختمان و به دلایل مسائل و محدودیت‌های امنیتی تا تکمیل یک پروژه امکان بازسازی و تکمیل ساختمان دیگر را نداریم لذا زمانبر است اما نهایت تلاش خود را جهت آماده‌سازی هر چه سریع‌تر آن به کار می‌بریم. 
وی ادامه داد: مکاتبه ای که اخیرا با کانون انجام شد در جهت رعایت و حفظ شان وکلای مراجعه کننده بوده که همواره بر آن تاکید داریم.
 
 
در پایان هیئت مدیره کانون ضمن بحث و تبادل نظر با مدیر زندان و معاون ایشان و با جمع بندی مطالب مطروحه  توسط حاضرین موارد ذیل مقرر گردید:
 
·  در خصوص مشکلات همکاران در مراجعه به زندان، در اسرع وقت اتاقی جهت ملاقات اختصاصی وکلا با موکلین زندانی خود در اختیار کانون وکلا قرار گیرد.
·  تهیه کمدهای اختصاصی برای نگه داری لوازم وکلا در بازرسی خواهران و برادران صرفا ً جهت استفاده وکلای دادگستری 
.  هماهنگی با کمیسیون معاضدت کانون وکلای دادگستری جهت ارائه خدمات مشاوره ای و معاضدتی به زندانیان در محل زندان کرمان