رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: امروز خوشحالم که با همت مشترکی که بین همکاران ما در دستگاه قضایی و هنرمندان استان کرمان شکل گرفته، استان در بهره‌گیری از هنر برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم در سطح کشور پیشقدم شده و یک کار سینمایی فاخر و خوب تولید شده است و با زبان هنر به این مقوله پرداخته‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در آیین رونمایی از فیلم سینمایی دکتر جیم و آقای واو که با مشارکت معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان برگزار گردید ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر بیان کرد: باید از مقوله‌های فرهنگی و هنری برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و جرایم بهره ببریم و جای این مسئله و مقوله در دستگاه قضایی خالی بود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: همیشه از دیگران به‌ویژه از جامعه هنری استان کرمان درخواست داریم بیشتر به بحث آسیب‌های اجتماعی و جرایم بپردازند و توجه داشته باشند.

وی عنوان کرد: امروز خوشحالم که با همت مشترکی که بین همکاران ما در دستگاه قضایی و هنرمندان استان کرمان شکل گرفته، استان در بهره‌گیری از هنر برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم در سطح کشور پیشقدم شده و یک کار سینمایی فاخر و خوب تولید شده است و با زبان هنر به این مقوله پرداخته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی از بهره‌گیری از زبان هنر و زبان طنز در این فیلم سینمای سخن به میان آورد و ادامه داد: از افرادی که قبل از من در دستگاه قضایی مسؤولیت داشته‌اند به ویژه موحد رئیس کل سابق دادگستری استان کرمان تقدیر می‌کنم که دغدغه تولید فیلم را داشت و فیلمنامه با نظر وی تهیه و تنظیم شده و امروز این فیلم به بهره‌برداری رسیده است.

مقام ارشد دستگاه قضا در استان کرمان تصریح کرد: امیدوارم این اثر سینمایی آغاز استفاده از زبان هنر برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم باشد و نه انتهای آن، یعنی با استفاده از این تجربه مفید که با این کار خوب به دست آمده است، کارهای مهم‌تر و فاخرتر در سطح استان و در سطح ملی ارائه شود و با زبان هنر به مبارزه با برخی آسیب‌های اجتماعی بپردازیم.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با یادآوری اصل 156 قانون اساسی که بر اساس آن پیشگیری از وقوع جرم یکی از تکالیف و وظایف قوه قضاییه است، تصریح کرد: این مهم به تنهایی از عهده قوه قضاییه بر نمی‌آید و همه مسؤولان، حاکمیت و ظرفیت‌های جامعه به کمک بیایند تا این کار انجام شود.

مجید شعبانی نیز در این آئین، نگاه به معضل جرم از دریچه لنز دوربین هنرمندان و سینماگران در زمینه پیشگیری از وقوع جرائمی نظیر قاچاق کالا و ارز، جرائم مالیاتی، جرائم مالی و اقتصادی را بسیار اثر بخش و ضروری دانست و عنوان کرد: به نوبه خود از اقدام موثر و فرهنگی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تشکر و قدردانی می‌نمایم.

 رئیس کانون وکلای دادگستری کرمان اذعان کرد: امیدواریم در کمیسیون فرهنگ و هنر کانون که اقدامات مشابهی در حال انجام است، در زمینه پیشگیری از وقوع جرم نیز این روند با کمک هنرمندان و اصحاب رسانه آغاز گردد.