رئیس کل دادگستری کرمان بیان کرد: نگاه کلی نظام قضایی به امر وکالت و بحث تضمین حق دفاع متهم، نگاه مثبتی است و نهاد وکالت در اجرای عدالت نقش بسیار ارزنده و ارزشمندی را ایفا می‌کند.

 

 به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، رئیس کل دادگستری استان کرمان در دیدار با رئیس و نایب رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران و اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان ضمن ابراز خوشحالی از این دیدار و تشکر از زحمات اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان بیان کرد: خوشبختانه همکاری و تعامل بسیار مثبت و سازنده‌ای فی ما بین این دو مجموعه وجود دارد و سعی می‌کنیم مشکلاتی که معمولا پیش روی برنامه‌های مشترک وجود دارد را برطرف نمائیم.

 

یداله موحد تعامل، همکاری و همگرایی در جهت تحقق و توسعه عدالت را ضروری دانست و گفت: با رعایت دستورالعمل‌ها و مقررات و حرکت در مسیر ضوابط و قوانین و حل تعارضات از طریق همفکری و تعامل می‌توان به خوبی کارها را از پیش برد.

 

وی تصریح کرد: الحمدلله هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان کرمان نیز نگاه و رویکرد مبتنی بر تعامل و ارتباط سازنده را دارند و این مسئله سبب شده بستر خوبی برای پیشبرد کارها فراهم گردد.

 

وی رویکرد نظام قضایی کشور به خصوص بعد از انقلاب را رویکرد قابل تحسینی در راستای تضمین حق دفاع متهم برشمرد و گفت: بدون تردید، قانون آئین دادرسی کیفری جدید در حوزه‌های مختلف گام‌های بلندی را برداشته که ناشی از نگاه قضایی کشور است.

 

عالی‌ترین مقام قضایی در استان نگاه کلی نظام قضایی به امر وکالت و بحث تضمین حق دفاع متهم را نگاه مثبتی ارزیابی کرد و اذعان نمود: نهاد وکالت در اجرای عدالت نقش بسیار ارزنده و ارزشمندی را ایفا می‌کند و در این میان، موارد و مصداق‌ها قابل طرح نیستند.

 

وی یادآور شد: بسیاری از قضات کشور با وکلا در یک کلاس درس خوانده‌اند، استاد و دانشگاه مشترک داشته‌اند و هدف و آرمان مشترک به نام عدالت نیز دارند و به همین سمت و سو حرکت می‌کنند و با داشتن هدف مشترک دچار تعارض نمی‌شوند. 

 

رئیس کل دادگستری کرمان در پایان آسیب‌شناسی درونی نهاد وکالت را ضروری تلقی کرد و از سردمداران کانون‌های وکلا درخواست کرد به چرایی وجود دغدغه دستگاه قضا در زمینه نظارت بر امر وکالت بپردازند.